Home

Artykuły

Niebieskie kuchnieNiebieskie kuchnie     NOWOŚĆ!

27-05-2014

Niebieskie kuchnie odzwierciedlają elegancję, odwagę, a przede wszystkim wyjątkowość. Są mocnym akcentem w domowej przestrzeni i idealnie pasują do osób lubiących wyróżniać się. Barwa niebieska skrywa w sobie bogatą gamę odcieni, którą można podziwać w romantycznym błękicie, magicznym szafirze i zdecydowanym kobalcie. Kolor niebieski jest synonimem harmonii, spokoju i sielanki dlatego jest tak często lubiany i poszukiwany.

Więcej >>>Nowoczesne brązowe kuchnieNowoczesne brązowe kuchnie

01-05-2014

Brązowy kolor już od dawna jest inspiracją dla nowoczesnych aranżacji kuchennych. Daleki jest od minimalistycznych i ultra chłodnych rozwiązań. Przytulność, ciepło i harmonia to synonimy doskonale opisujące charakter brązowych stylizacji. Przede wszystkim zaś barwa ta jest bezpiecznym rozwiązaniem dla tych osób, które stawiają na zrównoważoną nowoczesność.

Więcej >>>Szare kuchnieSzare kuchnie

03-04-2014

Szare kuchnie są odpowiedzią na minimalistycznie ukierunkowane preferencje ich odbiorców. Prostota, chłód, a nawet akcent surowości to synonimy odzwierciedlające ten rodzaj kuchni. Czy, aby na pewno szare kuchnie muszą być odbierane tylko w powściągliwy sposób?

Więcej >>>Kuchnia z wyspąKuchnia z wyspą

19-02-2014

Wyspa jest modnym i funkcjonalnym elementem nowoczesnych kuchni. Występuje jako autonomiczna, wolno stojącąca zabudowa o szerokim przeznaczeniu. Dla niektórych może to być dodatkowa przestrzeń robocza, dla innych interesująca rzeźba kuchenna dla innych zaś sympatyczne miejsce pielęgnujące relacje z najbliższymi.

Więcej >>>Nowoczesna kuchniaNowoczesna kuchnia

03-02-2014

Nowoczesna kuchnia zawsze przyciąga uwagę ponieważ wyróżnia się niepowtarzalnym urokiem. W tym rodzaju kuchni wszystko epatuje harmonią i plastyczną kwintentesencją piękna. Tutaj nie ma miejsca na przypadek, a wszystkie elementy muszą być z sobą powiązane gustownym i ponadczasowym stylem. Zwolennikom nowoczesnych kuchni można zaprezentować wiele interesujących projektów. My przedstawiamy cztery odsłony inspirujących aranżacji.

Więcej >>>Czerwone kuchnieCzerwone kuchnie

21-01-2014

Czerwone kuchnie emanują dynamizmem i energią dlatego będą doskonałe dla osób odważnych, optymistycznych i ciągle poszukujących pozytywnych inspiracji. Królują w nowoczesnych wnętrzach, gdzie na piedestał ważności wyniesiony jest zrównoważony smak.

Więcej >>>Kolory nowoczesnych kuchniKolory nowoczesnych kuchni

02-12-2013

W projektowaniu nowoczesnych kuchni na piedestał ważności wyniesiony został kolor. Jest to główny symbol, którym bawią się architekci wnętrz w swoich często pokazowych wizualizacjach. Gra kolorem jest bardzo inspirująca i pozwala wykreować wymarzone otoczenie, w którym spędzamy dużą część naszego życia.

Więcej >>>Biało-czarne kuchnie

08-11-2013

Aranżowanie kuchennej przestrzeni może być wciągające jak interesująca gra, która ma swój początek i koniec. Najpierw następuje symulowanie wizualizacji, potem wybór najlepszych mebli i akcesoriów a wszystko kończy rzeczywista realizacja projektu. Dla miłośników monochromatycznego otoczenia proponujemy kuchenną grę w biało-czarne. Jej minimalistyczny scenariusz z pewnością spełni ich wymagania.

Więcej >>>Kuchnie z połyskiem

Kuchnie na wysoki połysk zdobyły ugruntowaną pozycję w protokole nowoczesności i elegancji. Tafla frontów może być jeszcze bardziej wyeksponowana dzięki wyszukanym iluminacjom świetlnym. Wówczas z mebli wydobywa się głębia koloru oraz dominuje czar odważnej kompozycji. Kuchnie z połyskiem są jak lustro odzwierciedlające obraz otaczającej nas przestrzeni życiowej dlatego idealnie współgrają z nowoczesną harmonią.

Więcej >>>Brązowe meble kuchenne

W nowoczesnych kuchniach cały czas dominuje urok brązu. Ten ponadczasowy kolor idealnie współgra z wyważoną aranżacją kuchennej przestrzeni. Ponadto smacznie się prezentuje w duecie z innymi barwami. Można doprawić go szczyptą wanilii, osłodzić ognistą czerwienią lub zsynchronizować z ascetyczną bielą. Możliwości kreacji jest wiele ponieważ brąz występuje w różnych ciekawych odcieniach i fakturach.

Więcej >>>Kolorowe kuchnie

Nowoczesne kuchnie nie muszą wykazywać dystansu kolorystycznego i koncentrować się jedynie na minimalizmie. One lubią bawić się szerokim wachlarzem barw i odważnym połyskiem. Nowoczesne trendy idealnie korespondują z cytrusową wyrazistością smaku, słodkością dojrzałej śliwki i soczystością arbuza. Historia mody kuchennej zatoczyła koło i na piedestał wyjątkowości ponownie wyniosła kuchnie w odważnych kolorach i śmiałych połyskach.

Więcej >>>Kuchnia otwarta na salon

Nowoczesne kuchnie cechuje otwartość na salon emanujący zgraną elegancją i towarzyskością. Dzięki takiej integracji przestrzeń użytkowa optycznie jest powiększona i wyzwala poczucie swobody. Rozległa płaszczyna salonu idealnie koresponduje z pobliską kuchnią, stapiając się w zgrane wizerunkowo otoczenie. Dawny charakter kuchni już dawno został porzucony przez kreatywnych architektów, którzy wyznaczyli nowe trendy w aranżacji przyjaznych i pięknych wnętrz.

Więcej >>>Białe kuchnie

Białe kuchnie już od lat zajmują wysoką pozycję w najgorętszych trendach dominujących w nowoczesnych pomieszczeniach. Dla niektórych są uosobieniem oszczędnego minimalizmu emanującego lodowatym chłodem dla innych zaś bezpieczną kolorystycznie ostoją. Klimat jaki nadamy ultra białej kuchni zależy od nas samych. Może to być skrajny ascetyzm nieśmiało przełamany nutką bezpiecznej czerni lub połączenie z salonem, śmiało przyprawione kolorami i dodatkami.

Więcej >>>Nowoczesne kuchnie

Nowoczesne kuchnie charakteryzują się zróżnicowaną formą, geometrią i kolorystyką. Ich unikalny charakter potrafi korespondować z najbardziej wysublimowanymi oczekiwaniami klientów. Dla niektórych osób wizja nowoczesnych kuchni jest utożsamiana z monochromatycznym klimatem bezosobowej pustki panującej w neutralnym laboratorium. Dla innych zaś ten obraz nowoczesności rysuje surrealistyczny klimat, gdzie głównymi dominantami są wyspa lub półwysep. Jeszcze inne preferencje zahaczają o oazę przyjemności tworzoną przez śmiałość barw i egzotycznych łączeń. Percepcja nowoczesnych kuchni jest bardzo zróżnicowana dlatego też każdy miłośnik tego stylu odnajdzie dla siebie coś unikalnego.

Więcej >>>Mowa barw - czyli jak dobierać kolory ścian

Jedną z kluczowych ról w aranżacji wnętrz odgrywają barwy. Dlatego tak ważny jest dobór odpowiednich kolorów ścian w poszczególnych pomieszczeniach. To właśnie one, wraz z oświetleniem, stanowią o aurze i charakterze każdego z nich.

Więcej >>>